• Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • Zmień

Język:

Waluta:

Koszyk

Zwroty i reklamacje

Zwrot i Reklamacje

1. Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, Konsumentowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od wydania rzeczy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

2. Zwroty prosimy wysyłać na adres:

Hydroponika Bez Ogródek - PROSZĘ SPRAWDZAĆ DOKŁADNIE I NIE MYLIĆ Z INNYM SKLEPEM ZWIĄZANYM Z HYDROPONIKĄ*

ul. Wyzwolenia 21a/1

44-200 Rybnik

3. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep, Sklep nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

4. Sklep nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwróci konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, jednakże może wstrzymać się ze zwrotem płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania.

5. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Ponadto, zgodnie z art. 38 ust. 5 ustawy o prawach konsumenta prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

7. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym. Dokonując zakupu kupujący wyraża zgodę na utratę prawa do odstąpienia od umowy, jeżeli otrzyma produkt elektroniczny przed upływem terminu do odstąpienia. (USTAWA z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta Art. 38. pkt. 13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.” 

8. Zgodnie z art. 38 pkt. 1 ustawy o świadczenie usług, jeżeli towary są sprowadzane z fabryki na indywidualne zamówienie konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy i wyraził zgodę na takie ograniczenie - produkty sprowadzane na indywidualne zamówienie klienta, nie podlegają zwrotom. 

9. Zgodnie z art. 38 pkt. 3 ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. 

10. W sytuacji, kiedy przedmiotem zakupu jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia konsumentom nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy. Rośliny są towarem, który może ulec szybkiemu zepsuciu, dlatego nie podlegają one zwrotowi.

Podstawa prawna: Art. 38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta

11. * - W przypadku przesłania zwrotu towaru niezakupionego w naszym sklepie, a należącego do innego sklepu doliczana jest opłata za ponowne pakowanie paczki zwrotu do klienta w wysokości 11,00 zł brutto oraz koszt przesyłki kurierskiej. 

 

Przebieg procesu reklamacyjnego

Pierwszy etap reklamacji – zgłoszenie żądania przez kupującego

W pierwszym etapie zgłoszenia reklamacji, klient nie może żądać obniżenia ceny oraz odstąpienia od umowy bez zaistnienia szczególnych okoliczności.

Drugi etap reklamacji – działanie sprzedawcy

Przy zgłoszeniu takiego roszczenia, możemy w rozsądnym czasie i bez niedogodności dla konsumenta jedynie dokonać wymiany, gdy kupujący żąda naprawy lub odwrotnie, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową w zgłaszany przez kupującego sposób będzie niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów.

Możemy również odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową, jeśli wymiana i naprawa są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów. Oczywiście na tym etapie możliwe jest również spełnienie żądań klienta.

Trzeci etap reklamacji – reakcja kupującego

W odpowiedzi na stanowisko sprzedającego, kupujący będzie mieć następujące opcje.

Jeżeli:

  • odmówimy doprowadzenia towaru do zgodności z umową (odmówił naprawy bądź wymiany);
  • nie doprowadzimy towaru do zgodności z umową (nie dokonamy naprawy bądź wymiany);
  • brak zgodności towaru z umową występuje nadal, pomimo że próbowaliśmy doprowadzić towar do zgodności z umową;
  • z naszego oświadczenia lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzimy towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta,

kupujący może wówczas:

  • złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny;
  • odstąpić od umowy.
X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.